Noi Succesele ale Clubului Stolas Leukas la Campionatul Taekwon-Do ITF

Sportivii Clubului de Taekwon-do "Stolas Leukas" au dat dovadă de noi succese la recentul Campionat Republica la Taekwon-do ITF. Campionatul s-a desfășurat în data de 6-7 februarie în incinta Institului de Educație Fizică și Sport.  Echipa clubului nostru a fost reprezentată de 14 sportiv bravi, sportivi pregătiți de instructorii Vasile Filat, Sergiu Filat și Radu Filat.

Bitco Ghenadie – a ocupat locul I în compartimentul "sparing" – 80 kg, și la "sparing" pe echipe s-a clasat pe locul I. Bitco Ghenadie a fost antrenat si pregatit pentru campionatul acesta de instructorii Vasile Filat și Sergiu Filat.

Un alt sportiv al clubului ce a adus două medalii de aur este Tudor Moșneaga  care a ocupat locul I în compartimentul "sparing" +80 kg și locul I în compartimentul "sparing" pe echipe. Tudor Moșneaga este elevul instructorului Sergiu Filat.

Cheorescu Maxim este antrenat de instructorul Radu Filat și la acest Campionat a ocupat locul I în compartimentul "spargerea obiectelor tari" cu lovitura cu piciorul iop cea cirughi. Locul II în compartimentul "lupte" -63 kg între juniori. Locul II în compartimentul "complex formal" și locul I în compartimentul "sparing" pe echipe.

Un alt sportiv Igor Filimon ce este antrenat de instructorul clubului Radu Filat a ocupat locul I în compartimentul "complex formal".

Petrache Filip – elevul instructorului Radu Filat a ocupat locul I în compartimentul "sparing" printre seniori în categoria -63 kg.

Cristina Mardar este campioană absolută în acest campionat ocupând locul I în compartimentele "complex formal" și "lupte" în categoria 45-50 kg.

Felicitări tuturor sportivilor și instructorilor cu această frumoasă biruință și le dorim sportivilor succese la "Cupa Nikao" care va fi în data de 24-25 Aprilie 2010.