Campionatul Republicii la Taekwon-Do GTF

În data de 26 Mai 2012 s-a desfășurat Campionatul Republicii la Taekwon-Do GTF, organizat de Federația Națională de Taekwon-Do GTF și Ministerul Tineretului și Sportului din Republica Moldova. La Campionat au participat 120 de sportivi din cele 7 cluburi membre ale Federație Naționale de Taekwon-Do.

Campionatul a fost deschis de reprezentatul Ministerului Tineretului și Sportului care a felicita sportivii și le-a dorit succese în participare.

În clasamentul general Clubul Stolas Leukas s-a clasat pe primul loc acumulând cel mai mare număr de medalii la proba sparing și tull. De remarcat sunt sportivii ce au participat la la Tull primul I și II dan. La I dan, medalia de aur ia revenit sportivului Igor Filimon iar pentru II dan, sportivul Petrachii Filip a învins în fața lui Ghenadie Bitco, ambii fiind membri ai clubului nostru.

Luptele sunt cele mai interesante și spectaculoase atât pentru sportivi cât și pentru spectatori. În categoria –64kg locul I l-a ocupat Petrachii Filip, învingându-l pe sportivul Ion Rotaru.

În categoria –71kg locul I l-a ocupat Chiorescu Maxim. Iar în categoria –78kg locul I la ocupat Ghenadii Bitco.

Felicităm sportivii clubului cu această frumoasă biruință și le mulțumim instructorilor pentru pregătirea sportivilor.

Cu această ocazie dorim să vă invităm la taberele de vară organizate de instructorii clubului nostru.

20-28 Iunie, Tabăra de Taekwon-do organizată de Sergiu Filat împreună cu un grup de instructori.  Tabăra va fi organizată în una din cele mai frumoase tabere din țară în regiunea Orhei.

1-10 Iulie – Tabăra de Taekwon-do organizată de Radu Filat împreună cu alți instructori. Tabăra va fi organizată la Marea Neagră.

Pentru mai multă informație vă rog să ne contactați la numerele de telefon: 069114681, 069074588.