Echipa Clubului “Stolas Leukas” a participat cu succes la Campionatul Moldo-Coreean de WTF

Campionatul Moldo-Coreean  de WTF  a II ediție,  a avut loc în data 5-6 noimbrie. Acesta campionat a  fost organizat de către Pereu Lilian, care este președintele  Clubului ”Calea Fericirii”. La acest campionat a avut onoarea să participe și Clubul ”Stolas Leukas”.

Campionatul de Taekwon-Do WTF Chisinau

Împreună cu sportivii aducem recunoștință organizatorilor pentru efortul depus de a răspîndi  Arta Taekwondoului. Din partea clubului ”Stolas Leukas” la proba Sparing, au participat Filimon Igor care s-a clasat  pe locul 2 în categoria -63 kg  juniori, Chiorescu Maxim  plasîndu-se pe locul 2 în categoria -63 kg seniori, Petrachii Filip a ocupat locul 3  în aceiași categorie cu Chiorescu Maxim.  Un  loc de frunte a obținut și sportivul  Grigoriu Nicolae care a ocupat locul 2 în categoria –58kg, iar Bubuioc Veronica a fost premiată cu locul 3 la categoria feminin  -62kg.     La această competiție sportivii au fost pregătiți de către antrenorul Filat Radu centură neagră III Dan. Mulțumim mult Lui Dumnezeu pentru oportunitatea pe care ne-a oferit-o de a împărtăși cu cei 300 de participanți  valorile frumoase pe care le-am căpătat studiind Cuvîntul Său. Împreună cu echipa Stolas Leukas am oferit participanților CD-uri cu mărturia sportivilor a căror viață a fost transformată prin Cuvîntul Lui Dumnezeu. Am distribuit Ziarul Liber ca și cei prezenți la acest campionat să cunoască adevărul și astfel să devină liberi. Mulțumim mult  d-lui Vasile Filat pentru învățăturile sănătoase din Cuvîntul Lui Dumnezeu pe care ni le-a transmis  ca noi să fim oameni integri și sportivi de calitate.